Vishay/Vitramon CDR34BX563BKZRAT
CDR34BX563BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR34BX563BKZRAT
Brief Description
CAP CER 0.056UF 100V 10% BX 1812
Datasheet Download
CDR34BX563BKZRAT.pdf
Availability of CDR34BX563BKZRAT
QUANTITY
CDR34BX563BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR34BX563BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR34BX563BKZRAT
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
SeriesMilitary, MIL-PRF-55681, CDR34
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.056µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1812 (4532 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.126" W (4.50mm x 3.20mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR34BX563BKZRAT
Related LinksCDR34BX5, CDR34BX563BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR34BX563BKZRAT Details Description
Related parts for CDR34BX563BKZRAT
RES SMD 69.8K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC EEPROM 16KBIT 10MHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGEBOARD DUAL 88POS 3A datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR NB7L32MM datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 6A 277VAC 28VDC datasheet.pdf
LED SUPPLY CV AC/DC 36V 1.05A datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 25W datasheet.pdf
RES 34K OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 5V 10UA datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf