Vishay/Vitramon CDR35BP183AFZRAT
CDR35BP183AFZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP183AFZRAT
Brief Description
CAP CER 0.018UF 50V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP183AFZRAT.pdf
Availability of CDR35BP183AFZRAT
QUANTITY
CDR35BP183AFZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP183AFZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP183AFZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.018µF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP183AFZRAT
Related LinksCDR35BP1, CDR35BP183AFZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP183AFZRAT Details Description
Related parts for CDR35BP183AFZRAT
AC/DC CNVRTR 5V 12V +/-15V 130W datasheet.pdf
RES SMD 16.5 OHM 0.5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 820PF 50V X7R 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 4POS 20AWG MTA-156 datasheet.pdf
CONN HEADER 1.7MM A POL BRDMNT datasheet.pdf
XFRMR T1/E1/CEPT/ISDN-PRI 1:2CT datasheet.pdf
CAP CER 470PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES 32.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 12POS JAM NUT W/SKT datasheet.pdf
MULTI-FINISHING WHEEL 12" 2S FIN datasheet.pdf
RES 4.32 OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf