Vishay/Vitramon CDR35BP183AFZSAT
CDR35BP183AFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP183AFZSAT
Brief Description
CAP CER 0.018UF 50V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP183AFZSAT.pdf
Availability of CDR35BP183AFZSAT
QUANTITY
CDR35BP183AFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP183AFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP183AFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.018µF
Tolerance±1%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP183AFZSAT
Related LinksCDR35BP1, CDR35BP183AFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP183AFZSAT Details Description
Related parts for CDR35BP183AFZSAT
CONN HDR DUAL 56POS .100 SRT AU datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 896B OTP 18DIP datasheet.pdf
OPTOISOLATOR 5KV DARL 4SMD datasheet.pdf
IC VREF SHUNT ADJ SC70 datasheet.pdf
CONN SMP JACK STR 50 OHM SOLDER datasheet.pdf
IC DSP CTRLR 16B 600MHZ 289BGA datasheet.pdf
RES SMD 61.2K OHM 0.1% 1/5W 0805 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 200W datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
RES SMD 5.62 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SPDT 5A 125V datasheet.pdf