Vishay/Vitramon CDR35BP472BFZSAT
CDR35BP472BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP472BFZSAT
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP472BFZSAT.pdf
Availability of CDR35BP472BFZSAT
QUANTITY
CDR35BP472BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP472BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP472BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP472BFZSAT
Related LinksCDR35BP4, CDR35BP472BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP472BFZSAT Details Description
Related parts for CDR35BP472BFZSAT
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.81MM datasheet.pdf
FILTER LINE 250VAC 20A PANEL datasheet.pdf
IC FPGA 200K GATES 256KB 208PQFP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 19POS PIN datasheet.pdf
SAFETY EDGE datasheet.pdf
Connector Socket 24 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
IC OSC VCXO DUAL FREQ 6-CLCC datasheet.pdf
TOOL DF61 CRIMPING ACCESSORY datasheet.pdf
MINIFITJR 16CKT PLUG DR V0 BLCK datasheet.pdf
TRANSFORMER LAN 10/100 SMD datasheet.pdf
AC/DC DESKTOP ADAPTER 15V datasheet.pdf