Vishay/Vitramon CDR35BP472BJZPAT
CDR35BP472BJZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP472BJZPAT
Brief Description
CAP CER 4700PF 100V 5% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP472BJZPAT.pdf
Availability of CDR35BP472BJZPAT
QUANTITY
CDR35BP472BJZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP472BJZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP472BJZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance4700pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP472BJZPAT
Related LinksCDR35BP4, CDR35BP472BJZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP472BJZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP472BJZPAT
FLEX CABLE - AFJ20A/AE20/AFH20T datasheet.pdf
RES SMD 499 OHM 0.05% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 50POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP CER 0.068UF 500V X7R 1812 datasheet.pdf
IC DDR TERM REGULATOR SOT756 datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 2SMD datasheet.pdf
FIXED IND 33UH 400MA 1.5 OHM SMD datasheet.pdf
RES 2.43 OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
TAPE 1/2X18 YDS BULK 3" PAPER datasheet.pdf
D SUB 8W8 FE_ANG_20 A_S4_BRACKET datasheet.pdf