Vishay/Vitramon CDR35BP512BKZMAT
CDR35BP512BKZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP512BKZMAT
Brief Description
CAP CER 5100PF 100V 10% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP512BKZMAT.pdf
Availability of CDR35BP512BKZMAT
QUANTITY
CDR35BP512BKZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP512BKZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP512BKZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP512BKZMAT
Related LinksCDR35BP5, CDR35BP512BKZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP512BKZMAT Details Description
Related parts for CDR35BP512BKZMAT
IC OPAMP JFET 10MHZ 14DIP datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
TVS DIODE 90VWM 153.72VC AXIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .787" 16POS DUAL SMD datasheet.pdf
RES 0.2 OHM 5W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS INLINE W/PINS datasheet.pdf
5.0MM EURO HEADER RA ME BLK 13CK datasheet.pdf