Vishay/Vitramon CDR35BP512BKZRAT
CDR35BP512BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP512BKZRAT
Brief Description
CAP CER 5100PF 100V 10% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP512BKZRAT.pdf
Availability of CDR35BP512BKZRAT
QUANTITY
CDR35BP512BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP512BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP512BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5100pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP512BKZRAT
Related LinksCDR35BP5, CDR35BP512BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP512BKZRAT Details Description
Related parts for CDR35BP512BKZRAT
LED T-1 3/4 BLUE 28V WEDGE datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC REG LDO 1.5V 0.75A 20HTSSOP datasheet.pdf
TRANSFORMER 2:1 100UH 4VUS datasheet.pdf
CONN BACKSHELL ADPT SZ18 19 OLIV datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 20 Circuit 0.374" (9.50mm) datasheet.pdf
TAPE POLY PROTECTIVE datasheet.pdf
RES 27.4K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf