Vishay/Vitramon CDR35BP562BJZSAT
CDR35BP562BJZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP562BJZSAT
Brief Description
CAP CER 5600PF 100V 5% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP562BJZSAT.pdf
Availability of CDR35BP562BJZSAT
QUANTITY
CDR35BP562BJZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP562BJZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP562BJZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance5600pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP562BJZSAT
Related LinksCDR35BP5, CDR35BP562BJZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP562BJZSAT Details Description
Related parts for CDR35BP562BJZSAT
TRANS PREBIAS PNP 200MW UMT3 datasheet.pdf
MEMORY CARD FLASH 4GB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 75W datasheet.pdf
LED XLAMP COOL WHITE 6500K 4SMD datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
Connector Socket 82 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
XCEDE LEFT 4PVH 4COL WK datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER SOT-25 datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 0.4VA 28V datasheet.pdf