Vishay/Vitramon CDR35BP682BFZMAT
CDR35BP682BFZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP682BFZMAT
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP682BFZMAT.pdf
Availability of CDR35BP682BFZMAT
QUANTITY
CDR35BP682BFZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP682BFZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP682BFZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP682BFZMAT
Related LinksCDR35BP6, CDR35BP682BFZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP682BFZMAT Details Description
Related parts for CDR35BP682BFZMAT
FUSE GLASS 315MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
RES SMD 1.1K OHM 0.1% 1/3W 1210 datasheet.pdf
CAP CER 10PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf
BOARD EVAL FOR ADP195ACPZ datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 50W datasheet.pdf
RES 5.76K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM L-TAB datasheet.pdf
DIODE ZENER 26.97V 500MW SOD80 datasheet.pdf
CAP CER 2.7PF 25V NP0 0402 datasheet.pdf
CONN PLUG 37POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf