Vishay/Vitramon CDR35BP682BJZMAT
CDR35BP682BJZMAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP682BJZMAT
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V 5% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP682BJZMAT.pdf
Availability of CDR35BP682BJZMAT
QUANTITY
CDR35BP682BJZMAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP682BJZMAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP682BJZMAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±5%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateM (1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP682BJZMAT
Related LinksCDR35BP6, CDR35BP682BJZMAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP682BJZMAT Details Description
Related parts for CDR35BP682BJZMAT
FAN AXIAL 60X25MM 24VDC WIRE datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CENTERROLLER datasheet.pdf
CONN DIN RCPT 44POS DUAL STR datasheet.pdf
METRAL 1000 SIGNAL HDR S/L STR datasheet.pdf
IC DVR/RCVR RS232 ESD 28SSOP datasheet.pdf
LEAD PLUG STK BAN 2MM BLU 4" datasheet.pdf
TOOL RECPT SINGLE WAFER REMOVAL datasheet.pdf
TRANSFORMER 1:1:1 10000UH 56VUS datasheet.pdf
RES 5.36K OHM 1/2W .1% AXIAL datasheet.pdf