Vishay/Vitramon CDR35BP682BKZPAT
CDR35BP682BKZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP682BKZPAT
Brief Description
CAP CER 6800PF 100V 10% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP682BKZPAT.pdf
Availability of CDR35BP682BKZPAT
QUANTITY
CDR35BP682BKZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP682BKZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP682BKZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance6800pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP682BKZPAT
Related LinksCDR35BP6, CDR35BP682BKZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP682BKZPAT Details Description
Related parts for CDR35BP682BKZPAT
CONN EDGECARD 86POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE SPST 5A 12V datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 16POS STR 5.08MM datasheet.pdf
CONN D-SUB PLUG HSING 25POS STD datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 150W datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS HL LOW P datasheet.pdf