Vishay/Vitramon CDR35BP752BFZSAT
CDR35BP752BFZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP752BFZSAT
Brief Description
CAP CER 7500PF 100V 1% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP752BFZSAT.pdf
Availability of CDR35BP752BFZSAT
QUANTITY
CDR35BP752BFZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP752BFZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP752BFZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7500pF
Tolerance±1%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP752BFZSAT
Related LinksCDR35BP7, CDR35BP752BFZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP752BFZSAT Details Description
Related parts for CDR35BP752BFZSAT
CONN RECEPT 3POS 26AWG MTA100 datasheet.pdf
IC CODE HOPP ENCODER 15FUNC 8DIP datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 5A TO263-5 datasheet.pdf
IC TX 868MHZ 200MW 28TQFN datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON SPDT 1A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 200W datasheet.pdf
CONN HDR 34POS 2MM T/H datasheet.pdf
CABLE 4POS datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X25MM L-TAB T766 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 13 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP FILM 5UF 10% 1KV RADIAL datasheet.pdf