Vishay/Vitramon CDR35BP752BKZSAT
CDR35BP752BKZSAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BP752BKZSAT
Brief Description
CAP CER 7500PF 100V 10% BP 1825
Datasheet Download
CDR35BP752BKZSAT.pdf
Availability of CDR35BP752BKZSAT
QUANTITY
CDR35BP752BKZSAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BP752BKZSAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BP752BKZSAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance7500pF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBP
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateS (0.001%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BP752BKZSAT
Related LinksCDR35BP7, CDR35BP752BKZSAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BP752BKZSAT Details Description
Related parts for CDR35BP752BKZSAT
CONN HEADER .100 SINGL STR 1POS datasheet.pdf
DUCT SOLID NOHO LGY 3X1"X 6' datasheet.pdf
IC LP SUPERVISRY CIRCUIT SOT23-5 datasheet.pdf
IC FPGA 102 I/O 144TQFP datasheet.pdf
RES SMD 30.9 OHM 1% 3/4W 2010 datasheet.pdf
IC FPGA 376 I/O 484FBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS .156 EXTEND datasheet.pdf
OSC XO 311.04MHZ LVPECL SMD datasheet.pdf
RES SMD 6.81K OHM 1% 1/16W 0603 datasheet.pdf
RES 95.3K OHM 1/8W .25% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 720 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf