Vishay/Vitramon CDR35BX124BKZRAT
CDR35BX124BKZRAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BX124BKZRAT
Brief Description
CAP CER 0.12UF 100V 10% BX 1825
Datasheet Download
CDR35BX124BKZRAT.pdf
Availability of CDR35BX124BKZRAT
QUANTITY
CDR35BX124BKZRAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BX124BKZRAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BX124BKZRAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.12µF
Tolerance±10%
Voltage - Rated100V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateR (0.01%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BX124BKZRAT
Related LinksCDR35BX1, CDR35BX124BKZRAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BX124BKZRAT Details Description
Related parts for CDR35BX124BKZRAT
IDC CABLE - MSC50K/MC50M/MPL50K datasheet.pdf
RES 22 OHM 3W 5% AXIAL datasheet.pdf
IC ASYNC COMM ELEMENT 68-PLCC datasheet.pdf
CONN PLUG 2POS W/SOCKETS datasheet.pdf
SWITCH ROCKER DPDT 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 150NH 775MA 160 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 39UH 205MA 1.93 OHM TH datasheet.pdf