Vishay/Vitramon CDR35BX184AMZPAT
CDR35BX184AMZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BX184AMZPAT
Brief Description
CAP CER 0.18UF 50V 20% BX 1825
Datasheet Download
CDR35BX184AMZPAT.pdf
Availability of CDR35BX184AMZPAT
QUANTITY
CDR35BX184AMZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BX184AMZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BX184AMZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.18µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BX184AMZPAT
Related LinksCDR35BX1, CDR35BX184AMZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BX184AMZPAT Details Description
Related parts for CDR35BX184AMZPAT
FUSE BOARD MNT 125MA 125VAC/VDC datasheet.pdf
CAP TANT 100UF 10V 10% 2413 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 datasheet.pdf
TVS DIODE 24VWM 38.9VC SMA datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 75W datasheet.pdf
RES 9 OHM 1/2W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC WATCHDOG TIMER 6-USP datasheet.pdf
F3SJ-A1260P25 datasheet.pdf
CAP CER 240PF 25V NP0 0805 datasheet.pdf