Vishay/Vitramon CDR35BX394AMZPAT
CDR35BX394AMZPAT picture photo
Mfg. Part Number
CDR35BX394AMZPAT
Brief Description
CAP CER 0.39UF 50V 20% BX 1825
Datasheet Download
CDR35BX394AMZPAT.pdf
Availability of CDR35BX394AMZPAT
QUANTITY
CDR35BX394AMZPAT Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR35BX394AMZPAT
Internal Part NumberEIS-CDR35BX394AMZPAT
PackagingTape & Reel (TR)
Capacitance0.39µF
Tolerance±20%
Voltage - Rated50V
Temperature CoefficientBX
Mounting TypeSurface Mount, MLCC
Operating Temperature-55°C ~ 125°C
Package / Case1825 (4564 Metric)
Size / Dimension0.177" L x 0.252" W (4.50mm x 6.40mm)
Height - Seated (Max)-
Thickness (Max)0.059" (1.50mm)
Lead Spacing-
FeaturesMilitary
Failure RateP (0.1%)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR35BX394AMZPAT
Related LinksCDR35BX3, CDR35BX394AMZPAT Datasheet, Vishay/Vitramon Distributor
CDR35BX394AMZPAT Details Description
Related parts for CDR35BX394AMZPAT
RIVET SNAP 0.177" NYLON BLACK datasheet.pdf
TRANS PNP 40V 3A TO-126 datasheet.pdf
RES MO 2W 2 OHM 2% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 0.464 OHM 1% 3W 6227 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 400W datasheet.pdf
RES 5.62K OHM 7W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
MARKERS datasheet.pdf
TV 19C 17#22D 2#8(QUAD) PIN RE datasheet.pdf
56000UF 10V 35X35 datasheet.pdf
AB 2C 2#16 PIN PLUG datasheet.pdf
CAP 6.3VDC 100UF 25 MOHM datasheet.pdf