Sumida Corporation CDR6D23MNNP-270NC
CDR6D23MNNP-270NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR6D23MNNP-270NC
Brief Description
FIXED IND 27UH 75MA 255 MOHM SMD
Datasheet Download
CDR6D23MNNP-270NC.pdf
Availability of CDR6D23MNNP-270NC
QUANTITY
CDR6D23MNNP-270NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR6D23MNNP-270NC
Internal Part NumberEIS-CDR6D23MNNP-270NC
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±25%
Current Rating750mA
Current - Saturation1.05A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)255 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR6D23MNNP-270NC
Related LinksCDR6D23M, CDR6D23MNNP-270NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR6D23MNNP-270NC Details Description
Related parts for CDR6D23MNNP-270NC
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT323 datasheet.pdf
Connector Header 12 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS .100 EYELET datasheet.pdf
RES 51.1 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN IC DIP SOCKET 16POS GOLD datasheet.pdf
DGTL ISO 1KV 4CH GEN PURP 16SOIC datasheet.pdf
FUSE SEMICONDUCTOR 350A 1300VAC datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 0.4VA 20V datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M12 NYLON 82MM datasheet.pdf
CONN HEADER 30POS R/A .100" GOLD datasheet.pdf
17.8MM X 19.8MM 1=25/PK datasheet.pdf
CONN PLUG 48POS INLINE PIN datasheet.pdf