Sumida Corporation CDR6D23MNNP-680NC
CDR6D23MNNP-680NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR6D23MNNP-680NC
Brief Description
FIXED IND 68UH 450MA 751.3 MOHM
Datasheet Download
CDR6D23MNNP-680NC.pdf
Availability of CDR6D23MNNP-680NC
QUANTITY
CDR6D23MNNP-680NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR6D23MNNP-680NC
Internal Part NumberEIS-CDR6D23MNNP-680NC
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±25%
Current Rating450mA
Current - Saturation650mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)751.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR6D23MNNP-680NC
Related LinksCDR6D23M, CDR6D23MNNP-680NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR6D23MNNP-680NC Details Description
Related parts for CDR6D23MNNP-680NC
IC REG LDO 3.3V 0.8A SOT223 datasheet.pdf
FILTER LINE 50UH 5A VERTICAL datasheet.pdf
TXRX 18BIT UNIV BUS LV 56TSSOP datasheet.pdf
Connector Receptacle 82 Position 0.079" (2.00mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
FAN AXIAL 119X32MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
MARKER SNAP-ON 1 1.4-1.8MM WHITE datasheet.pdf
TVS DIODE 6.5VWM 11.2VC DO204AC datasheet.pdf
MINI MAC APPLICATOR 14-18 AWG datasheet.pdf
HD 38999 19C 19#23 SKT RECP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 29POS PIN datasheet.pdf