Sumida Corporation CDR6D23MNNP-6R1NC
CDR6D23MNNP-6R1NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR6D23MNNP-6R1NC
Brief Description
FIXED IND 6.1UH 1.8A 66.3 MOHM
Datasheet Download
CDR6D23MNNP-6R1NC.pdf
Availability of CDR6D23MNNP-6R1NC
QUANTITY
CDR6D23MNNP-6R1NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR6D23MNNP-6R1NC
Internal Part NumberEIS-CDR6D23MNNP-6R1NC
Material - CoreFerrite
Inductance6.1µH
Tolerance±25%
Current Rating1.8A
Current - Saturation2.3A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)66.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR6D23MNNP-6R1NC
Related LinksCDR6D23M, CDR6D23MNNP-6R1NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR6D23MNNP-6R1NC Details Description
Related parts for CDR6D23MNNP-6R1NC
D-Sub Connector Plug, Male Pins 26 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CONN PLUG 3POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
TPCM 905C 18" X 18" datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 75W datasheet.pdf
CONN HSG RCPT FLANGE 61POS PIN datasheet.pdf
IC CLOCK GENERATOR datasheet.pdf
RJ45 RA NO SHIELD WITH LED datasheet.pdf
CAP CER 9.6PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CAP FILM 0.0043UF 5% 1600VDC AXI datasheet.pdf