Sumida Corporation CDR6D28MNNP-9R0NC
CDR6D28MNNP-9R0NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR6D28MNNP-9R0NC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 9UH 1.9A 82.5 MOHM SMD
Datasheet Download
CDR6D28MNNP-9R0NC.pdf
Availability of CDR6D28MNNP-9R0NC
QUANTITY
CDR6D28MNNP-9R0NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR6D28MNNP-9R0NC
Internal Part NumberEIS-CDR6D28MNNP-9R0NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDR6D28MN
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance9µH
Tolerance±25%
Current Rating1.9A
Current - Saturation2.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)82.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)