Sumida Corporation CDR6D28MNNP-9R0NC
CDR6D28MNNP-9R0NC picture photo
Mfg. Part Number
CDR6D28MNNP-9R0NC
Brief Description
FIXED IND 9UH 1.9A 82.5 MOHM SMD
Datasheet Download
CDR6D28MNNP-9R0NC.pdf
Availability of CDR6D28MNNP-9R0NC
QUANTITY
CDR6D28MNNP-9R0NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDR6D28MNNP-9R0NC
Internal Part NumberEIS-CDR6D28MNNP-9R0NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1
SeriesCDR6D28MN
PackagingCut Tape (CT)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance9µH
Tolerance±25%
Current Rating1.9A
Current - Saturation2.6A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)82.5 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.256" L x 0.256" W (6.50mm x 6.50mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDR6D28MNNP-9R0NC
Related LinksCDR6D28M, CDR6D28MNNP-9R0NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDR6D28MNNP-9R0NC Details Description
Related parts for CDR6D28MNNP-9R0NC
JUMPER-H1501TR/A3049G/H1501TR 5" datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 5A 250VAC 50VDC datasheet.pdf
CONN FFC BOTTOM 6POS 0.50MM R/A datasheet.pdf
CONN EDGECARD 26POS .100 EXTEND datasheet.pdf
RES 4.7K OHM 1/4W .5% AXIAL datasheet.pdf
IC OFFLINE SWIT OVP OTP HV 8DIP datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 15 Circuit 0.325" (8.26mm) datasheet.pdf
RES SMD 1.47K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN HDR 10POS 2.54MM T/H datasheet.pdf