Sumida Corporation CDRC62NP-470NC
CDRC62NP-470NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRC62NP-470NC
Brief Description
FIXED IND 47UH 320MA 430 MOHM
Datasheet Download
CDRC62NP-470NC.pdf
Availability of CDRC62NP-470NC
QUANTITY
CDRC62NP-470NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRC62NP-470NC
Internal Part NumberEIS-CDRC62NP-470NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package2,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRC62
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±25%
Current Rating320mA
Current - Saturation-
ShieldingUnshielded
DC Resistance (DCR)430 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant15MHz
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.248" L x 0.248" W (6.30mm x 6.30mm)
Height - Seated (Max)0.098" (2.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRC62NP-470NC
Related LinksCDRC62N, CDRC62NP-470NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRC62NP-470NC Details Description
Related parts for CDRC62NP-470NC
MODULE SDRAM 256MB 168-DIMM datasheet.pdf
OUTPUT MODULE DC C4 16MA 4-32VDC datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
Crystal 14.31818MHz 30ppm 12pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 3.3V 75W datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.5MA 35 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CAP FILM 47NF 10% 630VDC AXIAL datasheet.pdf
Ceramic Capacitors 0.047UF 100V 10% RADIAL datasheet.pdf