Micron Technology MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR
MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR picture photo
Mfg. Part Number
MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR
Brief Description
IC LPDDR2 SDRAM 16GBIT VFBGA
Datasheet Download
MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR.pdf
Availability of MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR
QUANTITY
MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR Order Process
Ship out your order
Specifications of MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR
Internal Part NumberEIS-MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR
Series-
PackagingTape & Reel (TR)
Format - MemoryRAM
Memory TypeMobile LPDDR2 SDRAM
Memory Size16G (256M x 64)
Speed400MHz
InterfaceParallel
Voltage - Supply1.14 V ~ 1.3 V
Operating Temperature-30°C ~ 85°C
Package / Case216-VFBGA
Supplier Device Package216-FBGA (12x12)
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR
Related LinksMT42L256M64D4, MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR Datasheet, Micron Technology Distributor
MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR Details Description
Related parts for MT42L256M64D4LM-25 WT:A TR
RES 360 OHM 1/2W 5% AXIAL datasheet.pdf
FUSE GLASS 50MA 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
CONN BNC PLUG R/A 75 OHM SOLDER datasheet.pdf
FIXED IND 470UH 180MA 3.3 OHM datasheet.pdf
CABLE 2COND 16AWG GRAY datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CAGE NUT COMB 10-32 50/PK datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DP5T SOLDER LUG datasheet.pdf
FML CRD EDGE .100 30POS DR LOW P datasheet.pdf
HEATSINK 25X25X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS JAM NUT SCKT datasheet.pdf
SMA STRT JCK-MMCX RA PLG 24" datasheet.pdf