Sumida Corporation CDRH104NP-221MC
CDRH104NP-221MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH104NP-221MC
Brief Description
FIXED IND 220UH 520MA 960 MOHM
Datasheet Download
CDRH104NP-221MC.pdf
Availability of CDRH104NP-221MC
QUANTITY
CDRH104NP-221MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH104NP-221MC
Internal Part NumberEIS-CDRH104NP-221MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH104
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance220µH
Tolerance±20%
Current Rating520mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)960 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.386" L x 0.350" W (9.80mm x 8.90mm)
Height - Seated (Max)0.197" (5.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH104NP-221MC
Related LinksCDRH104, CDRH104NP-221MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH104NP-221MC Details Description
Related parts for CDRH104NP-221MC
FIXED IND 39NH 600MA 250 MOHM datasheet.pdf
IC DETECTOR VOLTAGE 3.0V SC82AB datasheet.pdf
RES SMD 4.22 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 820UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE A 42 CKTS LGT 127 datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 6POS VERT 5.08MM datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 4SMD datasheet.pdf
RADIAL VARISTOR 14MM datasheet.pdf