Sumida Corporation CDRH10D48/ANP-221MC
CDRH10D48/ANP-221MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D48/ANP-221MC
Brief Description
FIXED IND 220UH 610MA 637 MOHM
Datasheet Download
CDRH10D48/ANP-221MC.pdf
Availability of CDRH10D48/ANP-221MC
QUANTITY
CDRH10D48/ANP-221MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D48/ANP-221MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D48/ANP-221MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D48/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±20%
Current Rating610mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)637 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D48/ANP-221MC
Related LinksCDRH10D48, CDRH10D48/ANP-221MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D48/ANP-221MC Details Description
Related parts for CDRH10D48/ANP-221MC
CBL RIBN 60COND 0.025 WHITE 100' datasheet.pdf
IC REG LDO 3V/2.6V 0.3A 8MLF datasheet.pdf
HDR STR DR.100 DP SMT TB datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX TRIPLE 2X1 16SOIC datasheet.pdf
CONN RCPT 23POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS INLINE SKT RA M12 datasheet.pdf
CABLE FLAT FLEX 3" 1MM 40POS datasheet.pdf
CONN INSERT SHELL PLUG CABLE datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 250W datasheet.pdf
CONN EDGECARD 16POS .156" datasheet.pdf
CONN RCPT 55POS JAM NUT SKT datasheet.pdf