Sumida Corporation CDRH10D48/ANP-3R4MC
CDRH10D48/ANP-3R4MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D48/ANP-3R4MC
Brief Description
FIXED IND 3.4UH 4.8A 13 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH10D48/ANP-3R4MC.pdf
Availability of CDRH10D48/ANP-3R4MC
QUANTITY
CDRH10D48/ANP-3R4MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D48/ANP-3R4MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D48/ANP-3R4MC
Material - CoreFerrite
Inductance3.4µH
Tolerance±20%
Current Rating4.8A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)13 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.406" L x 0.394" W (10.30mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D48/ANP-3R4MC
Related LinksCDRH10D48, CDRH10D48/ANP-3R4MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D48/ANP-3R4MC Details Description
Related parts for CDRH10D48/ANP-3R4MC
RES SMD 147 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN 1/0 AWG #3/8 AMPOWER datasheet.pdf
IDC CABLE - MDM16H/MC16M/X datasheet.pdf
RES SMD 68.1KOHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
FIXED IND 33NH 75MA 4.5 OHM SMD datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 24V datasheet.pdf
SWITCH WIRELESS RF DIN RAIL datasheet.pdf
RES 910 OHM 1W 5% AXIAL datasheet.pdf
CUTTER 4 TAPER HEAD MS54-5V datasheet.pdf
68UF 350V 16X31,5 datasheet.pdf