Vishay/Dale CMF6033R000JKR664
CMF6033R000JKR664 picture photo
Mfg. Part Number
CMF6033R000JKR664
Brief Description
RES 33 OHM 1W 5% AXIAL
Datasheet Download
CMF6033R000JKR664.pdf
Availability of CMF6033R000JKR664
QUANTITY
CMF6033R000JKR664 Order Process
Ship out your order
Specifications of CMF6033R000JKR664
Internal Part NumberEIS-CMF6033R000JKR664
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)33
Tolerance±5%
Power (Watts)1W
CompositionMetal Film
FeaturesFlame Retardant Coating, Moisture Resistant, Safety
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 175°C
Package / CaseAxial
Supplier Device PackageAxial
Size / Dimension0.145" Dia x 0.344" L (3.68mm x 8.74mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CMF6033R000JKR664
Related LinksCMF6033R, CMF6033R000JKR664 Datasheet, Vishay/Dale Distributor
CMF6033R000JKR664 Details Description
Related parts for CMF6033R000JKR664
IDC CABLE - MKS20K/MC20M/MCS20K datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 0.5% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER DC/DC 28V 500W OUT T/H datasheet.pdf
CONN BNC JACK STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 50W datasheet.pdf
GLOBAL LIMIT SWES PLUNGER datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
FERRITE CORE P 500NH N48 datasheet.pdf
CAP CER 2.2UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 10% 15V 2214 datasheet.pdf