Sumida Corporation CDRH10D68/ANP-471MC
CDRH10D68/ANP-471MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68/ANP-471MC
Brief Description
FIXED IND 470UH 450MA 1.105 OHM
Datasheet Download
CDRH10D68/ANP-471MC.pdf
Availability of CDRH10D68/ANP-471MC
QUANTITY
CDRH10D68/ANP-471MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68/ANP-471MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68/ANP-471MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68/A
Material - CoreFerrite
Inductance470µH
Tolerance±20%
Current Rating450mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.105 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D68/ANP-471MC
Related LinksCDRH10D68, CDRH10D68/ANP-471MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D68/ANP-471MC Details Description
Related parts for CDRH10D68/ANP-471MC
CONN PLUG 22POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
CONN HSG PLUG 56POS STRGHT SCKT datasheet.pdf
MODULE XFRMR LAN GIGABIT 24P SMD datasheet.pdf
CAP CER 0.015UF 50V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN HEADER 4PWR 24SGL 3.18MM datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C datasheet.pdf
CONN INLINE PLUG 4PIN SLD CUP datasheet.pdf
OSC VCTCXO 51.84MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 200V NP0 0603 datasheet.pdf