Sumida Corporation CDRH10D68NP-820MC
CDRH10D68NP-820MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68NP-820MC
Brief Description
FIXED IND 82UH 1.6A 163.3 MOHM
Datasheet Download
CDRH10D68NP-820MC.pdf
Availability of CDRH10D68NP-820MC
QUANTITY
CDRH10D68NP-820MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68NP-820MC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68NP-820MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68
Material - CoreFerrite
Inductance82µH
Tolerance±20%
Current Rating1.6A
Current - Saturation1.7A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)163.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.394" L x 0.394" W (10.00mm x 10.00mm)
Height - Seated (Max)0.280" (7.10mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D68NP-820MC
Related LinksCDRH10D6, CDRH10D68NP-820MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D68NP-820MC Details Description
Related parts for CDRH10D68NP-820MC
MACHINE SCREW PAN PHILLIPS 10-32 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 60KB FLASH 112LQFP datasheet.pdf
CAP CER 0.056UF 10V X7R 1206 datasheet.pdf
RES SMD 274 OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
TVS DIODE 120VWM 214VC SMA datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 21 Position Panel Mount, Through Hole Solder datasheet.pdf
RES 1.2K OHM 2% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2700K 2SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 86POS .100" datasheet.pdf
CONN RCPT 10POS WALL MNT W/SCKT datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 12V 250W datasheet.pdf