Sumida Corporation CDRH10D68RT125NP-100PC
CDRH10D68RT125NP-100PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68RT125NP-100PC
Brief Description
FIXED IND 10UH 4.4A 21.4 MOHM
Datasheet Download
CDRH10D68RT125NP-100PC.pdf
Availability of CDRH10D68RT125NP-100PC
QUANTITY
CDRH10D68RT125NP-100PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68RT125NP-100PC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68RT125NP-100PC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68R/T125
Material - CoreFerrite
Inductance10µH
Tolerance±25%
Current Rating4.4A
Current - Saturation4.4A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)21.4 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D68RT125NP-100PC
Related LinksCDRH10D68RT, CDRH10D68RT125NP-100PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D68RT125NP-100PC Details Description
Related parts for CDRH10D68RT125NP-100PC
IC MULTIPLEXER DUAL 4X1 16TSSOP datasheet.pdf
CONN TERM BLK FUSE 110VAC W/LED datasheet.pdf
CAP CER 16PF 500V 1111 datasheet.pdf
RES SMD 7.5 OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED PNL MT 1" 37V WT FLAT YEL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 50W datasheet.pdf
RES SMD 82 OHM 5% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X20MM L-TAB T412 datasheet.pdf
CONN RCPT 16POS STRAIGHT SCKT datasheet.pdf