Sumida Corporation CDRH10D68RT125NP-151PC
CDRH10D68RT125NP-151PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68RT125NP-151PC
Brief Description
FIXED IND 150UH 1.23A 250 MOHM
Datasheet Download
CDRH10D68RT125NP-151PC.pdf
Availability of CDRH10D68RT125NP-151PC
QUANTITY
CDRH10D68RT125NP-151PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68RT125NP-151PC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68RT125NP-151PC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68R/T125
Material - CoreFerrite
Inductance150µH
Tolerance±25%
Current Rating1.23A
Current - Saturation1.23A
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)250 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D68RT125NP-151PC
Related LinksCDRH10D68RT, CDRH10D68RT125NP-151PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D68RT125NP-151PC Details Description
Related parts for CDRH10D68RT125NP-151PC
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
BOX ABS GRAY 4.8"L X 4.8"W datasheet.pdf
RES ARRAY 22 RES 10K OHM 24DRT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
TRIMMER 100K OHM 0.25W SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 150W datasheet.pdf
CONN HEADER 42POS TIN SMD datasheet.pdf
RES 221K OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
SENSOR PRESS 100PSIS 1/4-18 3.3V datasheet.pdf
CABLE 3POS PLUG-R/A SOCKET 5M datasheet.pdf