Sumida Corporation CDRH10D68RT125NP-681PC
CDRH10D68RT125NP-681PC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH10D68RT125NP-681PC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680UH 610MA 1.03 OHM
Datasheet Download
CDRH10D68RT125NP-681PC.pdf
Availability of CDRH10D68RT125NP-681PC
QUANTITY
CDRH10D68RT125NP-681PC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH10D68RT125NP-681PC
Internal Part NumberEIS-CDRH10D68RT125NP-681PC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH10D68R/T125
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance680µH
Tolerance±25%
Current Rating610mA
Current - Saturation600mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.03 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.402" L x 0.402" W (10.20mm x 10.20mm)
Height - Seated (Max)0.276" (7.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH10D68RT125NP-681PC
Related LinksCDRH10D68RT, CDRH10D68RT125NP-681PC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH10D68RT125NP-681PC Details Description
Related parts for CDRH10D68RT125NP-681PC
SCREWDRIVER HEX 3/32" datasheet.pdf
TRANS PNP 300V 1A E-LINE datasheet.pdf
RES SMD 2.05KOHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
RELAY SSR PANEL MOUNT 32V datasheet.pdf
RES ARRAY 2 RES 24K OHM 0606 datasheet.pdf
CONDUCTOR ANVIL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM L-TAB T412 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
TVS DIODE 14VWM 23.2VC DO-214AC datasheet.pdf
CAP FILM 470NF 10% 63VDC RAD datasheet.pdf