Sumida Corporation CDRH124NP-181MC
CDRH124NP-181MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH124NP-181MC
Brief Description
FIXED IND 180UH 850MA 620 MOHM
Datasheet Download
CDRH124NP-181MC.pdf
Availability of CDRH124NP-181MC
QUANTITY
CDRH124NP-181MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH124NP-181MC
Internal Part NumberEIS-CDRH124NP-181MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH124
Material - CoreFerrite
Inductance180µH
Tolerance±20%
Current Rating850mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)620 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.177" (4.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH124NP-181MC
Related LinksCDRH124, CDRH124NP-181MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH124NP-181MC Details Description
Related parts for CDRH124NP-181MC
CAP ALUM 390UF 20% 420V SNAP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS .156 EYELET datasheet.pdf
ELBOW ROTATNG 70MM RND&RECT TUBE datasheet.pdf
CONN PLUG 6POS INLINE SKT datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 32POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 21 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf