Sumida Corporation CDRH125/LDNP-680MC
CDRH125/LDNP-680MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH125/LDNP-680MC
Brief Description
FIXED IND 68UH 1.85A 140 MOHM
Datasheet Download
CDRH125/LDNP-680MC.pdf
Availability of CDRH125/LDNP-680MC
QUANTITY
CDRH125/LDNP-680MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH125/LDNP-680MC
Internal Part NumberEIS-CDRH125/LDNP-680MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH125/LD
Material - CoreFerrite
Inductance68µH
Tolerance±20%
Current Rating1.85A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)140 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH125/LDNP-680MC
Related LinksCDRH125/L, CDRH125/LDNP-680MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH125/LDNP-680MC Details Description
Related parts for CDRH125/LDNP-680MC
RES SMD 5.49K OHM 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP CER 0.016UF 100V X7R 0805 datasheet.pdf
RES SMD 25.5 OHM 1% 1W 2512 datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 6.3V RADIAL datasheet.pdf
IC VCXO DTV/SET-TOP 16-TSSOP datasheet.pdf
SWITCH PLUNGER SPDT 15A SCREW datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 25W datasheet.pdf
RES 140K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
HAN ACC. PG29 - 1 1/4" NPT ADAPT datasheet.pdf
LED WHITE CLEAR 3MM ROUND T/H datasheet.pdf