Sumida Corporation CDRH125/LDNP-7R5NC
CDRH125/LDNP-7R5NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH125/LDNP-7R5NC
Brief Description
FIXED IND 7.5UH 5.6A 19 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH125/LDNP-7R5NC.pdf
Availability of CDRH125/LDNP-7R5NC
QUANTITY
CDRH125/LDNP-7R5NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH125/LDNP-7R5NC
Internal Part NumberEIS-CDRH125/LDNP-7R5NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH125/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance7.5µH
Tolerance±30%
Current Rating5.6A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)19 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test7.96MHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.236" (6.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH125/LDNP-7R5NC
Related LinksCDRH125/L, CDRH125/LDNP-7R5NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH125/LDNP-7R5NC Details Description
Related parts for CDRH125/LDNP-7R5NC
CONN BNC PLUG STR 75 OHM CRIMP datasheet.pdf
CAP CER 220PF 50V NP0 0805 datasheet.pdf
IC MPU SUPERVISOR SOT23-5 datasheet.pdf
Connector Receptacle, Bottom or Top Entry 46 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 5.6K OHM 1% 0.4W 0204 datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADR 20POS .100" VERT datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
RES ARRAY 7 RES 10K OHM 8SIP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 400W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 48V 50W datasheet.pdf