Sumida Corporation CDRH127-1R2NC
CDRH127-1R2NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127-1R2NC
Brief Description
FIXED IND 1.2UH 9.8A 7 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH127-1R2NC.pdf
Availability of CDRH127-1R2NC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH127-1R2NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127-1R2NC
Internal Part NumberEIS-CDRH127-1R2NC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance1.2µH
Tolerance-20%, +40%
Current Rating9.8A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)7 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127-1R2NC
Related LinksCDRH12, CDRH127-1R2NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127-1R2NC Details Description
Related parts for CDRH127-1R2NC
IC SRAM 4MBIT 10NS 44TSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 25W datasheet.pdf
RES 2.67K OHM 1/4W .1% AXIAL datasheet.pdf
RES 2.21M OHM 1W 1% AXIAL datasheet.pdf
Connector Receptacle 20 Position 0.100" (2.54mm) Tin Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
LM 5.00/04/90 3.5SN OR BX datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP8T datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
RES SMD 500 OHM 0.1% 1/10W 0805 datasheet.pdf
500 TB SOCKET WF 45D datasheet.pdf
POLYSWITCH PTC RESET 4A datasheet.pdf