Murata Electronics North America GRM31CR50J476ME19L
GRM31CR50J476ME19L picture photo
Mfg. Part Number
GRM31CR50J476ME19L
Manufacturer
Product Category
MURATA Components
Brief Description
Capacitors Inductors Filters...
Datasheet Download
GRM31CR50J476ME19L.pdf
Availability of GRM31CR50J476ME19L
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
GRM31CR50J476ME19L Order Process
Ship out your order
Specifications of GRM31CR50J476ME19L
Internal Part NumberEIS-GRM31CR50J476ME19L
Lead Free Status / RoHS StatusLead free / RoHS Compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)6 (Time on Label)
Production Status (Lifecycle)Contact us to see if it's obsolete now
ConditionNEW AND UNUSED, Original made by MURATA
Delivery TimeIn stock, ship GRM31CR50J476ME19L today.
SeriesGRM31CR50J
Marking / SymbolEmail us
Tolerance-
Capacitance-
Features-
Voltage-
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Package / Mounting TypeSMD Surface Mount / Through Hole
PackagingReel / Bag
Package Case TypeSMD
SPQ (Standard Package Quantity)-
MOQ1 Piece
ApplicationElectronic Device
Alternative Part (Replacement)EIS-GRM31CR50J476ME19L
Country of OriginJAPAN/THAILAND/USA/CN
Weight0.0005kg
Additional ServicesReel and tape, testing services
DistributorEIS COMPONENTS
MURATA Product CategoryMURATA Components
Related LinksGRM31CR50, GRM31CR50J476ME19L Datasheet, Murata Electronics North America Distributor
GRM31CR50J476ME19L Details Description
Related parts for GRM31CR50J476ME19L
DEK 8 FWZ MKD 91-100 50/CD datasheet.pdf
DOUBLE BANANA PLUG BLACK datasheet.pdf
D-SUB ADAPTER PLATE FOR 9POS datasheet.pdf
RES SMD 1.18K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 12V 200W datasheet.pdf
TVS DIODE 170VWM 275VC DO214AB datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPST-NO 0.05A 12V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 50W datasheet.pdf
CONN HAN HP HOOD TOP ENTRY PG 16 datasheet.pdf
D-Sub Connector Receptacle, Female Sockets 44 Position Through Hole Solder datasheet.pdf
CAP FILM 5600PF 5% 400VDC RADIAL datasheet.pdf