Sumida Corporation CDRH127-681MC
CDRH127-681MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127-681MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 680UH 670MA 1.46 OHM
Datasheet Download
CDRH127-681MC.pdf
Availability of CDRH127-681MC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH127-681MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127-681MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127-681MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance680µH
Tolerance±20%
Current Rating670mA
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)1.46 Ohm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127-681MC
Related LinksCDRH12, CDRH127-681MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127-681MC Details Description
Related parts for CDRH127-681MC
CONN HEADER 10POS .100 R/A GOLD datasheet.pdf
RES SMD 680 OHM 0.5% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN SPRING 50POS SNGL .295 SMD datasheet.pdf
OPTOISO 3.75KV DARL W/BASE 8SOIC datasheet.pdf
OSCILLATOR XO 7.6MHZ CMOS SMD datasheet.pdf
24P MTA156 PSTD CONN ASSY WHT datasheet.pdf
1MM JMPR LGT 127 TYPE D 37POS datasheet.pdf
ROUND STANDOFF M2 NYLON 69MM datasheet.pdf
CAP CER 91PF 50V NP0 0603 datasheet.pdf
CONN MOD JACK 8P8C R/A UNSHLD datasheet.pdf
FIXED IND 5.9NH 1.77A 40 MOHM datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.56 OHM 5% 25W datasheet.pdf