Sumida Corporation CDRH127/LD-150MC
CDRH127/LD-150MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127/LD-150MC
Brief Description
FIXED IND 15UH 5.65A 26.4 MOHM
Datasheet Download
CDRH127/LD-150MC.pdf
Availability of CDRH127/LD-150MC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH127/LD-150MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127/LD-150MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127/LD-150MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance15µH
Tolerance±20%
Current Rating5.65A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)26.4 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127/LD-150MC
Related LinksCDRH127/, CDRH127/LD-150MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127/LD-150MC Details Description
Related parts for CDRH127/LD-150MC
CONN DIN RCPT 96POS 3ROW RT ANG datasheet.pdf
RES SMD 28K OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
CONN HEADER 4MM 6 CKT R/A PCB datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 40V 75W datasheet.pdf
SF FINISH&DEBURR WHEEL 6" 8S MED datasheet.pdf
CONN HDR 41POS 0.100 T/H TIN datasheet.pdf
FIXED IND 3.9MH 80MA 27 OHM TH datasheet.pdf
ULTRA-FLEX FEP 33 AWG 1000 FT GY datasheet.pdf
CAP CER 15PF 100V NP0 0402 datasheet.pdf