Sumida Corporation CDRH127/LD-391MC
CDRH127/LD-391MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127/LD-391MC
Brief Description
FIXED IND 390UH 1.1A 572 MOHM
Datasheet Download
CDRH127/LD-391MC.pdf
Availability of CDRH127/LD-391MC
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
CDRH127/LD-391MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127/LD-391MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127/LD-391MC
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance390µH
Tolerance±20%
Current Rating1.1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)572 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127/LD-391MC
Related LinksCDRH127/, CDRH127/LD-391MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127/LD-391MC Details Description
Related parts for CDRH127/LD-391MC
RES SMD 255 OHM 0.02% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EYELET datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 630V NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY DIP 16-POS TOP datasheet.pdf
RES SMD 71.5K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
MINISAS HD 1X4 REC ASSEMBLY datasheet.pdf
CAP ALUM 120UF 20% 35V RADIAL datasheet.pdf
SENSOR 300PSIA 1/4 NPT W/TEMP datasheet.pdf
FIXED IND 150UH 272MA 4.1 OHM datasheet.pdf