Sumida Corporation CDRH127C/ANP-121MC
CDRH127C/ANP-121MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127C/ANP-121MC
Brief Description
FIXED IND 120UH 1.35A 174.9 MOHM
Datasheet Download
CDRH127C/ANP-121MC.pdf
Availability of CDRH127C/ANP-121MC
QUANTITY
CDRH127C/ANP-121MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127C/ANP-121MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127C/ANP-121MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127C/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance120µH
Tolerance±20%
Current Rating1.35A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)174.9 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127C/ANP-121MC
Related LinksCDRH127C/, CDRH127C/ANP-121MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127C/ANP-121MC Details Description
Related parts for CDRH127C/ANP-121MC
IC GATE OR 1CH 2-INP SOT-23-5 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .125 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .156 EXTEND datasheet.pdf
CAP TANT 0.33UF 35V 10% 1206 datasheet.pdf
SWITCH PHOTOLOGIC SLOTTD OPTICAL datasheet.pdf
TVS DIODE 18VWM 29.2VC SMA datasheet.pdf
BEZEL SOLID PLAS YELLOW 10/PACK datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 50W datasheet.pdf
RES 499 OHM 1/20W .1% AXIAL datasheet.pdf