Sumida Corporation CDRH127C/ANP-181MC
CDRH127C/ANP-181MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127C/ANP-181MC
Brief Description
FIXED IND 180UH 1.25A 218.9 MOHM
Datasheet Download
CDRH127C/ANP-181MC.pdf
Availability of CDRH127C/ANP-181MC
QUANTITY
CDRH127C/ANP-181MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127C/ANP-181MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127C/ANP-181MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127C/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance180µH
Tolerance±20%
Current Rating1.25A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)218.9 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127C/ANP-181MC
Related LinksCDRH127C/, CDRH127C/ANP-181MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127C/ANP-181MC Details Description
Related parts for CDRH127C/ANP-181MC
BATTRAX SLIC SNGL POS 400A DO214 datasheet.pdf
CONN PLUG 18POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
T3008, 2N/C, FLEX 2 ACTUATOR datasheet.pdf
TERMINAL BLOCK datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK R/A datasheet.pdf
TXRX DWDM EML 100GHZ C-BAND XFP datasheet.pdf
CONN RCPT 41POS JAM NUT PIN datasheet.pdf
AC/DC CONVERTER 15V 300W datasheet.pdf