Sumida Corporation CDRH127C/ANP-270MC
CDRH127C/ANP-270MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127C/ANP-270MC
Brief Description
FIXED IND 27UH 3.2A 32 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH127C/ANP-270MC.pdf
Availability of CDRH127C/ANP-270MC
QUANTITY
CDRH127C/ANP-270MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127C/ANP-270MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127C/ANP-270MC
Material - CoreFerrite
Inductance27µH
Tolerance±20%
Current Rating3.2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)32 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127C/ANP-270MC
Related LinksCDRH127C/, CDRH127C/ANP-270MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127C/ANP-270MC Details Description
Related parts for CDRH127C/ANP-270MC
CAP CER 4700PF 50V X7R 0603 datasheet.pdf
CONN BACKSHELL W/CLAMP SZ 24 datasheet.pdf
CAP CER 4PF 100V NP0 RADIAL datasheet.pdf
CONN HEADER .100" DUAL R/A 74POS datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/8W 0603 datasheet.pdf
AM60094R131 SLITTER BLADE datasheet.pdf
RES SMD 47 OHM 5% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 350 OHM 1/2W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
5.0MM EUROBLOCK PC 45 GRN 16CKT datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM L-TAB T412 datasheet.pdf
POT SLIDE 10K OHM .025W 15MM datasheet.pdf
RELAY AUTOMOTIVE SPST 45A 12V datasheet.pdf