Sumida Corporation CDRH127C/ANP-330MC
CDRH127C/ANP-330MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127C/ANP-330MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 33UH 2.5A 46 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH127C/ANP-330MC.pdf
Availability of CDRH127C/ANP-330MC
QUANTITY
CDRH127C/ANP-330MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127C/ANP-330MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127C/ANP-330MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127C/A
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance33µH
Tolerance±20%
Current Rating2.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)46 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127C/ANP-330MC
Related LinksCDRH127C/, CDRH127C/ANP-330MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127C/ANP-330MC Details Description
Related parts for CDRH127C/ANP-330MC
CAP CER 0.022UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 21POS 5.08MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 15V 75W datasheet.pdf
MP CONFIGURABLE POWER SUPPLY datasheet.pdf
RES 12.4K OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 7POS R/A 7.62MM datasheet.pdf