Sumida Corporation CDRH127C/ANP-390MC
CDRH127C/ANP-390MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127C/ANP-390MC
Brief Description
FIXED IND 39UH 2.2A 57.4 MOHM
Datasheet Download
CDRH127C/ANP-390MC.pdf
Availability of CDRH127C/ANP-390MC
QUANTITY
CDRH127C/ANP-390MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127C/ANP-390MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127C/ANP-390MC
Material - CoreFerrite
Inductance39µH
Tolerance±20%
Current Rating2.2A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)57.4 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127C/ANP-390MC
Related LinksCDRH127C/, CDRH127C/ANP-390MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127C/ANP-390MC Details Description
Related parts for CDRH127C/ANP-390MC
DIODE VARACTOR 30V SOD-323 datasheet.pdf
VARISTOR 275V 6.5KA DISC 22.5MM datasheet.pdf
SENSOR 75PSI M10-1.0 6G 1-5V datasheet.pdf
THERMAL GREASE 30CC TGREASE 1500 datasheet.pdf
CAP CER 5.1PF 25V T2H 0201 datasheet.pdf
CONN RECEPT 200POS .50" SMT datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DP3T 0.4VA 20V datasheet.pdf
FRONT PLUNGER STRIKER datasheet.pdf
RJ45 CAT5E RECESSED LED datasheet.pdf
RES ARRAY 14 RES 1.2K OHM 16DRT datasheet.pdf
Byte-wide Parallel Input, 12-bit Voltage Output DAC IC datasheet.pdf
Chip Monolithic Ceramic Capacitor 0201 X7R 1500pF 25V datasheet.pdf