Sumida Corporation CDRH127C/ANP-560MC
CDRH127C/ANP-560MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127C/ANP-560MC
Brief Description
FIXED IND 56UH 1.9A 80.3 MOHM
Datasheet Download
CDRH127C/ANP-560MC.pdf
Availability of CDRH127C/ANP-560MC
QUANTITY
CDRH127C/ANP-560MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127C/ANP-560MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127C/ANP-560MC
Material - CoreFerrite
Inductance56µH
Tolerance±20%
Current Rating1.9A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)80.3 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.492" L x 0.492" W (12.50mm x 12.50mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127C/ANP-560MC
Related LinksCDRH127C/, CDRH127C/ANP-560MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127C/ANP-560MC Details Description
Related parts for CDRH127C/ANP-560MC
IC MCU 8BIT ROMLESS 68PLCC datasheet.pdf
EMITTER IR 890NM 100MA TO-18 datasheet.pdf