Sumida Corporation CDRH127NP-470MC
CDRH127NP-470MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH127NP-470MC
Manufacturer
Product Category
Fixed Inductors
Brief Description
FIXED IND 47UH 2.5A 100 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH127NP-470MC.pdf
Availability of CDRH127NP-470MC
QUANTITY
CDRH127NP-470MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH127NP-470MC
Internal Part NumberEIS-CDRH127NP-470MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH127
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - Core-
Inductance47µH
Tolerance±20%
Current Rating2.5A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)100 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 100°C
Frequency - Test1kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
Supplier Device Package-
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH127NP-470MC
Related LinksCDRH127, CDRH127NP-470MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH127NP-470MC Details Description
Related parts for CDRH127NP-470MC
RES SMD 232K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 30POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
SW STEEL ROLLR ARM ENCLOSED 125V datasheet.pdf
CAP CER 1.3PF 25V C0G 0201 datasheet.pdf
RES 2.2 OHM 30W 5% TO220 datasheet.pdf
CAP TANT 220UF 10V 10% 2917 datasheet.pdf
RES ARRAY 4 RES 47 OHM 0804 datasheet.pdf