Sumida Corporation CDRH12D78/ANP-221MC
CDRH12D78/ANP-221MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH12D78/ANP-221MC
Brief Description
FIXED IND 220UH 1A 308 MOHM SMD
Datasheet Download
CDRH12D78/ANP-221MC.pdf
Availability of CDRH12D78/ANP-221MC
QUANTITY
CDRH12D78/ANP-221MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH12D78/ANP-221MC
Internal Part NumberEIS-CDRH12D78/ANP-221MC
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH12D78/A
Material - CoreFerrite
Inductance220µH
Tolerance±20%
Current Rating1A
Current - Saturation-
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)308 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 125°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.472" L x 0.472" W (12.00mm x 12.00mm)
Height - Seated (Max)0.315" (8.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH12D78/ANP-221MC
Related LinksCDRH12D78, CDRH12D78/ANP-221MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH12D78/ANP-221MC Details Description
Related parts for CDRH12D78/ANP-221MC
Connector Receptacle 42 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole datasheet.pdf
CONN RCPT 18POS .100" SNGL TIN datasheet.pdf
IC SWITCH QUAD SPST 16SOIC datasheet.pdf
TVS DIODE 8VWM 11.6VC 1.5KE datasheet.pdf
RES 680 OHM 10W 10% AXIAL datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 8 Circuit 0.394" (10.00mm) datasheet.pdf
CONN SOCKET MINI PV CTW 22-26AWG datasheet.pdf
OSC XO 26.99MHZ CMOS PC PIN datasheet.pdf
MODULE THYRISTOR 27A ADD-A-PAK datasheet.pdf