Sumida Corporation CDRH2D09NP-6R8MC
CDRH2D09NP-6R8MC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH2D09NP-6R8MC
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 530MA 340 MOHM
Datasheet Download
CDRH2D09NP-6R8MC.pdf
Availability of CDRH2D09NP-6R8MC
QUANTITY
CDRH2D09NP-6R8MC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH2D09NP-6R8MC
Internal Part NumberEIS-CDRH2D09NP-6R8MC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,500
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH2D09
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±25%
Current Rating530mA
Current - Saturation330mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)340 mOhm
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.039" (1.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH2D09NP-6R8MC
Related LinksCDRH2D09, CDRH2D09NP-6R8MC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH2D09NP-6R8MC Details Description
Related parts for CDRH2D09NP-6R8MC
NON-SENSITIVE GATE 12.0A 400V datasheet.pdf
IDC CABLE-ASN20A/ AE20G / ASN20A datasheet.pdf
RES 56 OHM 5W 5% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 44.2K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
RES 3K OHM 3W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD 220PS .050 DIP SLD datasheet.pdf
ENCODER ROTARY 5-24V 30RESOL 2M datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.2V 120MW SSSMINI2 datasheet.pdf
PREMIUM VGA CONNECTION CABLE datasheet.pdf
LED ZENIGATA datasheet.pdf
TFIT POLY MOLDED P datasheet.pdf
CAP FILM 0.068UF 10% 2.5KV RAD datasheet.pdf