Sumida Corporation CDRH2D18/LDNP-6R8NC
CDRH2D18/LDNP-6R8NC picture photo
Mfg. Part Number
CDRH2D18/LDNP-6R8NC
Brief Description
FIXED IND 6.8UH 1.32A 106 MOHM
Datasheet Download
CDRH2D18/LDNP-6R8NC.pdf
Availability of CDRH2D18/LDNP-6R8NC
QUANTITY
CDRH2D18/LDNP-6R8NC Order Process
Ship out your order
Specifications of CDRH2D18/LDNP-6R8NC
Internal Part NumberEIS-CDRH2D18/LDNP-6R8NC
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Product Training ModulesPower Inductor Basics
Standard Package1,000
Category Inductors, Coils, Chokes
FamilyFixed Inductors
SeriesCDRH2D18/LD
PackagingTape & Reel (TR)
Type-
Material - CoreFerrite
Inductance6.8µH
Tolerance±30%
Current Rating1.32A
Current - Saturation520mA
ShieldingShielded
DC Resistance (DCR)106 mOhm Max
Q @ Freq-
Frequency - Self Resonant-
Operating Temperature-40°C ~ 105°C
Frequency - Test100kHz
Mounting TypeSurface Mount
Package / CaseNonstandard
Size / Dimension0.118" L x 0.118" W (3.00mm x 3.00mm)
Height - Seated (Max)0.079" (2.00mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)CDRH2D18/LDNP-6R8NC
Related LinksCDRH2D18/, CDRH2D18/LDNP-6R8NC Datasheet, Sumida Corporation Distributor
CDRH2D18/LDNP-6R8NC Details Description
Related parts for CDRH2D18/LDNP-6R8NC
TOOL CRIMPER RG6 1694/1694A datasheet.pdf
CAP TANT 1UF 25V 20% RADIAL datasheet.pdf
IC REG CTRLR PWM CM 16SSOP datasheet.pdf
CAP CER 7.5PF 100V NP0 0603 datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 16KB FLASH 32LQFP datasheet.pdf
CAP CER 10000PF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
Crystal 12.0000MHz 20ppm 24pF 50 Ohm -20°C - 70°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 41POS SKT datasheet.pdf
CONN EDGECARD 100POS .100" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100" datasheet.pdf
DIODE ZENER 3.9V 300MW SOT23 datasheet.pdf